Sabit ücret soygunu bitecek!

aa | 21:45 | 0 Comments


diye başlayan bir yazı bence sizi sevindirmeli yazının devamı;
Türk Telekom’un tüketici çıldırtan sabit ücretlerini değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkan Vekili Kemal Özer; “Türk Telekom’un sabit ücret uygulaması 4077 sayılı Tüketicinin Korunmasına Hakkında Kanunu açısından haksız şart içermektedir. Tüketici mevzuatına aykırı haksız bir kazançtır. Danıştay 10. Dairenin kararı da bu yöndedir.” dedi. Tüketiciler Birliği Genel Başkan Vekili Kemal Özer konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi.
diye devam ediyor,hepimizin boş yere ödemek zorunda olduğu ve ödemeye razı oldugumuz bu uygulamaya itiraz etmek için dilekçe örnegini telekoma göndemenişz yeterli.
Danıştay 10. Dairesi 2000/1522 sayılı iptal kararında; “Yapılan iş ve hizmetler karşılığı belirlenip alınacak ücretlerin dışında, belirlenen tarifede değişiklik yapılmaksızın ilgililerden ayrıca, karşılığında konuşma hakkı da tanınmadan ayrı bir ücret istenilmesine yasal olanak bulunmamaktadır. Bu nedenle TELEFON ABONELERİNDEN AYLIK SABİT ÜCRET ALINMASINA İLİŞKİN BU UYGULAMANIN İPTALİNE” kararına varmıştır.bu hepimizin beklediğidi bir kadar telekom itiraz etti ama yakında bende kocaeli tüketici hakalrı mahkemesinin bir karaını da yayınlayacağım herkesin konuyle ilgilenmesi istiyoruz.

Sabit Telekonlardan alınan Sabit Ücretlerin İptali İçin İhtarname ve Hakem Heyeti Dilekçe Örneği çin sayfayı klikleyin
http://www.tuketiciler.org/?com=news.read&ID=2349

Category : , , , , , , ,

Fikirsayfasi.com :
Fikirsayfasi.com en tarafsiz en guncel haber ve konu basliklerini sizin icin bir araya getirmektedir.is fikirleri, bayilik,franchise hakkinda guncel haberleri, girisimcilere ve yeni is kuracaklara sunmaktadir.Facebook/fikirsayfa adresinden haberleri ve konulari takip etmeyi unutmayin!

0 Comments

En son eklenen haberler.