Düşük yatırım bedeli ve yaşanan su sıkıntısı nedeniyle son dönemlerin en popüler işlerinden biri ”buharlı oto yıkama”. Otomobil temizliğinde deterjan kullanmadan aynı performansı veren buharlı oto yıkama sistemleri hem kullanışlı hem çevreci. Sadece sıcak su buharıyla temizlik yapan buharlı oto temizleme sistemleri çevreci özellikleriyle ön plana çıkıyor. Hiç deterjan kullanılmayan sistemin en güzel yanlarından biri de yıkama sırasında araç başına 2-3 litre su kullanması. Suyla yapılan araç temizlemede kullanılan kimyasalların aracı çizip rengini matlaştırabiliyor. Buharlı oto yıkamada böyle bir durum söz konusu olmuyor.

Çalışma sistemi: Makine haznesinde ki su sıkıştırılarak, sıcaklığı ile birlikte basıncıda (9 bar) yükseltiliyor ve dar bir boru vasıtasıyla yüksek tazzikte araca gönderiliyor. Kaporta, motor, araç içi temizlenebiliyor. Bu alanda yatırım yapmak isteyen girişimcilerimiz buharlı oto yıkama alanında faaliyet gösteren şirketlerden bayilik alabilirler. İki tip bayilik var. İsterseniz gezici araç temizliği hizmeti verebilir ya da araç yıkama istasyonu açabilirsiniz.

Bir firmadan bayilik almak yerine yurtdışında bu alanda uzmanlaşan firmaların ülke distribütörü olabilirsiniz. Girişimcilere makine tedariği sağlayıp, bayilik verebilirsiniz. Buharlı oto yıkama makineleri üreticilerini bu linkten ulaşabilirsiniz.

bu konu ile ilgili arştrma yaptım..

http://www.buharteknolojisi.com/

http://www.mysteam.com.tr/ 2,el ilanlar için http://mysteam.com.tr

http://www.steamjetturkiye.com/

www.sektorler.com

www.7carwashturkey.com