2013-2014 Akademik Yılı Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı Mülâkat Tarihleri Belirlendi

aa | 16:03 | 0 Comments

2013-2014 akademik yılı Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı mülâkatları 2-3 Mayıs 2013 tarihlerinde İstanbul’da, Avrupa Birliği Bakanlığı Ortaköy Ofisi’nde (Muallim Naci Cad. No: 18 Ortaköy/İstanbul, 0 (212) 312 68 98) gerçekleştirilecektir.
Mülâkata girmeye hak kazanacak adayların değerlendirme işlemi Avrupa Koleji tarafından yürütülmekte olup, sözlü sınava çağrılacak adayların listesi önümüzdeki günlerde Bakanlığımıza iletilecek ve kamuoyuna duyurulacaktır.
Avrupa Koleji tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Avrupa Koleji Türkiye Ulusal Seçici Kurulu tarafından 2-3 Mayıs 2013 tarihlerinde mülakata alınacaklardır.
Avrupa Kolejine kabul edilecek ve kendilerine burs verilecek öğrencilerin listesi 3 Mayıs 2013 günü akşam saatlerinde belirlenecek ve 4 Mayıs günü burs kazanan öğrencilerin katılımıyla düzenlenecek bilgilendirme toplantısında kamuoyuna duyurulacaktır.
İngilizce ve Fransızca dillerinde gerçekleştirilecek sözlü sınavda, adayların İngilizce ve Fransızca dil hakimiyetleri, analiz ve muhakeme yetenekleri, Avrupa Birliği ve Türkiye-AB ilişkileri konularında genel bilgi düzeyleri, kişisel ve sosyal yetenekleri ve motivasyon düzeyleri değerlendirilecektir. Mülakat sonucunda, başarılı bulunan adayların eğitim göreceği bölümler de belirlenecektir.
Mülakat programına ilişkin ayrıntılar ayrıca bildirilecektir.
Sürece ilişkin sorular için Avrupa Birliği Bakanlığı AB İşleri Uzman Yardımcısı Çağla Şamiloğlu (Tel: 0312 218 17 23) ve Burcu Akyol (Tel: 0312 218 16 19) ile iletişime geçilebilir ya da  avrupakoleji@ab.gov.tr adresinden bilgi alınabilir.

2013-2014 Akademik Yılı Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programına Burs Desteği Sağlayan Kuruluşlarımız:

Anadolu Endüstri Holding A.Ş.
Denizbank A.Ş.
Doğuş Holding A.Ş.
Eczacıbaşı Holding A.Ş.
Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş.
İnan Kıraç (Bireysel destek)
Kibar Holding A.Ş.
Mutlu Akü ve Malzemeleri San. A.Ş.
Organik Holding A.Ş.
Sanko Holding A.Ş.
Şölen Çikolata Gıda San. Ve Tic. A.Ş.
Tekfen Vakfı
Vehbi Koç Vakfı
Yaşar Holding A.Ş.
Zorlu Holding A.Ş.

Category : , , , , , , , , , , , , ,

Fikirsayfasi.com :
Fikirsayfasi.com en tarafsiz en guncel haber ve konu basliklerini sizin icin bir araya getirmektedir.is fikirleri, bayilik,franchise hakkinda guncel haberleri, girisimcilere ve yeni is kuracaklara sunmaktadir.Facebook/fikirsayfa adresinden haberleri ve konulari takip etmeyi unutmayin!

0 Comments

En son eklenen haberler.