Lüks ürün satacak bayiler araniyor

aa | 00:40 | 0 Comments

Girişimciye lüks davet...
Haber : Ekonomist Online /

KIPLING
Kipling, bir çanta markası. Menşei Fransız. Kipling deyince akla rengarenk maskot maymunlar geliyor, dünyada collector’s item olan Kipling maymunlarının tutkunları arasında 425 adet Kipling maymununa sahip olanlar var. 55 ülkede satılıyor. Her Kipling çantasına yine dünyanın herhangi bir yerinde çalışan bir Kipling çalışanının ismi veriliyor. Dünyada her dakikada 23 Kipling çantası satıldığı belirtiliyor. Marka, 2009 yılından beri Türkiye’de ve markayı Türkiye’ye MEB Deri getiriyor. Altı tane mağazayla faaliyet gösteren Kipling için franchise verdiklerini belirten MEB Deri genel müdürü Vedat Menda, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa gibi ana illeri hedeflerini açıklıyor. Menda, şöyle devam ediyor: “İstanbul’da da verebiliriz. Mağazaların ana arterlerde ya da iyi iş yapan AVM’lerde olması lazım. 40-60 metrekare arasında mağaza tercih ediyoruz.”
Dekorasyondan, personel eğitimine birçok alanda franchisee’ye destek verdiklerini söyleyen Menda, “Ortalama bir mağaza 100 bin TL’ye mal oluyor. Bazı masrafların da paylaşımı söz konusu olabiliyor” diyor.

ORIGINAL PENGUIN
1955’te Minneapolis’te askeri malzeme ve iç çamaşırı firması olarak kurulan Munsingwear, Amerika’nın ilk ikonik golf t-shirt’ünü “AnOriginal Penguin”markası adıyla yarattı. 2003 yılında Perry Ellis firması tarafından satın alınanmarka tamamen spor, erkekmarkası olarak yeniden lanse edildi.Daha sonra kadın, çocuk, aksesuar koleksiyonları ve kozmetik ürünleri bünyesine ekleyerek bir yaşambiçimimarkası oldu.


Category :

Fikirsayfasi.com :
Fikirsayfasi.com en tarafsiz en guncel haber ve konu basliklerini sizin icin bir araya getirmektedir.is fikirleri, bayilik,franchise hakkinda guncel haberleri, girisimcilere ve yeni is kuracaklara sunmaktadir.Facebook/fikirsayfa adresinden haberleri ve konulari takip etmeyi unutmayin!

0 Comments

En son eklenen haberler.