Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Aranıyor

aa | 23:58 | 0 Comments

Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Aranıyor

TEPAV, TOBB ve AllWorld Network’ün öncülüğünde Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerine küresel ölçekte dikkat çekmek için “Türkiye 100 Projesi”ni başlattı.

Kategori : Girişimcilik
Yorum Sayısı : 0
Okunma : 44
Tarih : 28 Nisan 2013, 19:19
Etiketler : tepav, türkiyenin en hızlı büyüyen şirketleri, AllWorld Girişimcilik Zirvesi,


Proje kapsamında halka açık olmayan ve hızla büyüyen şirketlerin yarışma için başvuruları alınmaya başlandı. Başvurular herhangi bir ücret ödemeden http://turkiye100.org/ internet sayfasından, 30 Nisan 2013 tarihine kadar yapılabilecek. Kazanan şirketler 2010 ve 2012 yılları arasında satış gelirlerindeki büyüme performansına göre sıralanacak. Değerlendirme kriteri satış gelirlerinin ilgili dönemdeki büyüme ortalaması olacak. Satışlarını en fazla arttıran 100 şirket belirlenerek, en hızlı büyüyen şirket birinciliğe hak kazanacak.

Hangi şirketler başvurabilecek?

Bağımsız olan, kar etmeyi amaçlayan, halka açık olmayan, kamu ortaklığı bulunmayan ve aşağıdaki koşulları yerine getiren özel sektör işletmelerinin başvuruları kabul edilir (2012 yılında en az 10 kişiyi istihdam etmek ve 2010'da en az 100.000, 2012'de ise 500.000 ABD doları ciro düzeyine ulaşmak).

Holdingler kapsam dışındadır; ancak, bir holdinge bağlı olup bağımsız bir yönetim yapısına sahip şirketler başvurabilirler.

Şirketler ne kazanacak?

TOBB, AllWorld Network ve TEPAV tarafından başarıları tescillenecek.

Ulusal ve uluslararası medyada yer alacak, yeni müşteri ve yatırımlara kavuşma fırsatı edinecekler.

Harvard Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek AllWorld Girişimcilik Zirvesi’ne katılma hakkı kazanacaklar.

Dünya çapında hızla büyüyen lider şirketlerle network ve iş ilişkileri geliştirebilecekler.

En yeni fikirlerden haberdar olacak; dünyaca ünlü akademisyen, yatırımcı ve girişimcilerle ortak bir iletişim ağının parçası olacaklar.

TEPAV, 2011 yılında da TOBB ve AllWorld Network işbirliğinde “Türkiye 25 Programı” düzenlemiş; 2008-2010 dönemi büyüme hızı en yüksek olan ilk 25 şirketi belirlemişti.

Category : , , , ,

Fikirsayfasi.com :
Fikirsayfasi.com en tarafsiz en guncel haber ve konu basliklerini sizin icin bir araya getirmektedir.is fikirleri, bayilik,franchise hakkinda guncel haberleri, girisimcilere ve yeni is kuracaklara sunmaktadir.Facebook/fikirsayfa adresinden haberleri ve konulari takip etmeyi unutmayin!

0 Comments

En son eklenen haberler.