Yüz franchising 3 bin yeni girişimci arıyor. (2)

aa | 17:15 | 0 Comments

RE/MAX Girişimci sayısı 2 bin geçti
1973 yılında kurulan RE/MAX, bugün dünyada en çok gayrimenkul satışı gerçekleştiren kurumu. 89 ülkede, 6 bin 500 franchise ofis ve 90 bine yakın gayrimenkul danışmanı bulunuyor. Ülkemizde Tek Şirketler Grubu tarafından kurulan RE/MAX Türkiye Genel Müdürlük, Türkiye ve KKTC'yi kapsıyor. RE/MAX Türkiye 2 bini aşkın girişimci tarafından yaygın modern ofisleri ile profesyonel gayrimenkul pazarlama ve danışmanlık hizmeti veriyor. 1997 yılından bugüne Türkiye’de faaliyette bulunuyor.
RE/MAX Türkiye Genel Müdürü Murat Goldştayn, gayrimenkul sektöründe 15 yıldır büyüme kaydeden, kurumsal ve yerleşmiş bir kurum olmanın gururunu yaşadıklarını ve sahip oldukları deneyim ile daha başarılı franchiselar yarattıklarını söylüyor ve şöyle devam ediyor:
“Böylelikle de girişimcilere yeni fırsatlar sağlıyoruz. RE/MAX’in girişimciler tarafından kurulan ve yönetilen bir kurum. Önümüzdeki günlerde yeni franchise bölgeleri oluşturacağız ve bu amaçla, ileriyi gören, girişimci ruha sahip, üniversite mezunu, özel sektörde, kamuda deneyim sahibi veya daha önce kendi işini yöneten iletişim becerileri yüksek kişilerle ilerlemek istiyoruz. Daha önce gayrimenkul sektöründe deneyimi olması gerekmez. RE/MAX’de başarılı olmuş franchise ofis sahipleri daha önce büyük ölçüde farklı mesleklerden gelen ve girişimcilik ruhu taşıyan bireylerden oluşuyor. Aramızda doktorlar, mühendisler, silahlı kuvvetler mensupları, finans kökenli yöneticiler, satış profesyonelleri, mimarlar ve daha önce farklı sektörlerde kendi işini kurmuş girişimciler var. Kendi işini kurmak isteyen herkes franchise fırsatlarımızdan yararlanabilir.”

SAMPİ Yeni hedef komşu ülkeler
2008 yılından itibaren Metro Şirketler Gurubu bünyesine katılan Sampi, Samsun pidesini farklı lezzetlerde sunuyor. Gıda sektörünün her zaman ve şartta gelişmesini sürdüren, doğru marka ve yatırımlarla kârlılığını devam ettiren bir sektör olduğunu belirten Sampi Genel müdürü Melih Başara, franchising sistemi ile hem marka hem de yatırımcının daha az zaman, emek ve para harcayarak daha fazla kâr elde ettiğine dikkat çekiyor. Franchising sistemine dahil olan girişimcilerin sektördeki rakiplerine karşı avantajlı bir durumda olduğunu vurgulayan Başara, “Biz de oluşturduğumuz franchising sisteminde bayilerimize verdiğimiz sonsuz destek ve bilgi birikimi ile hızla büyümeye ve birlikte kazanmaya devam ediyoruz” diyor. Hedeflerinin her ilde en az bir Sampi şubesi açmak olduğunu söyleyen Başara, sözlerini şöyle sürdürüyor:
“Bu hedef doğrultusunda çalışıyor ve zincirimizi büyütmeye devam ediyoruz. 2012 yılında ulaşmak istediğimiz şube sayısı 70. 2013 ‘de ise bu rakamı 100’e çıkarmayı planlıyoruz. İlk şubemizi Almanya Dusseldorf’da 2011 yılının Ağustos ayında açtık. İkincisi ise Stuttgart’da açıldı. Şu anda iki şubemiz mevcut. Sampi yurtdışında geçen yıl yapılanmaya başladı. Yurtiçinde olduğu gibi bayilik sistemi ile başta Avrupa olmak üzere Ortadoğu ve Amerika’da şubeleşmeyi planlıyoruz. Markamız özellikle Avrupa ülkelerinden oldukça fazla talep görüyor. Avrupa dışında Orta Doğu, Kuzey Afrika, Körfez ülkeleri, özellikle Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da teklifler alan Sampi 2013 yılı sonuna kadar bu bölgelerde de şubeleşmeyi planlıyor.”

KÖFTECİ RAMİZ Almanya'yı fethedecek
Köfteci Ramiz 146 franchise şubesiyle Türkiye’nin en hızlı büyüyen fast food zincirleri arasında yer alıyor. Şirket bu yıl franchise sayısını 160 şubeye ulaştırmayı planlıyor. Özellikle Bursa ve Batı Karadeniz’e odaklandıklarını söyleyen Ramiz Restoran Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Bülent Taşkınlar, hedeflerini şöyle anlatıyor:
“Yurt dışında Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de bir girişimimiz var. Buradaki partnerlerimizle joint venture modeliyle restoranlar açacağız. Orta Avrupa'da, üretimi orada yapmak şartıyla Berlin'den başlayarak bir giriş yapacağız. Konuyla ilgili fizibilitelerimiz son noktasına geldi. 2012 yılının son çeyreği içerisinde ilk yurt dışı restoranımızı açmış olacağız.”

Category :

Fikirsayfasi.com :
Fikirsayfasi.com en tarafsiz en guncel haber ve konu basliklerini sizin icin bir araya getirmektedir.is fikirleri, bayilik,franchise hakkinda guncel haberleri, girisimcilere ve yeni is kuracaklara sunmaktadir.Facebook/fikirsayfa adresinden haberleri ve konulari takip etmeyi unutmayin!

0 Comments

En son eklenen haberler.