Yüz franchising 3 bin yeni girişimci arıyor. (3)

aa | 17:16 | 0 Comments

Haber : Ekonomist Online /

BUN DESIGN Tasarıma başlamışlardı
Bun Desing, tasarımcısı Hasip Özbudun ve iç mimar Sertan Özbudun kardeşlerin yarattığı bir tasarım markası. Modern, fonksiyonel ve eğlenceli ürünler tasarlayan Özbudun kardeşler ilk mağazalarını 1998 yılında Akmerkez’in karşında açmışlar. 10 metrekarelik bu mağazada kendi zevkleri doğrultusunda tasarladıkları ürünleri satmaya başlamışlar.
O yıllarda bu tip tasarım ürünlere ilginin düşük olacağını düşünürlerken bunun tam tersi olmuş ve çok iyi satış rakamlarına ulaşmışlar. Kısa sürede piyasada tanınan bir marka olmuşlar ve müşterilerinin sık sık “yeni, değişik bir ürün geldi mi? sorularıyla karşılaşmışlar. Bunun üzerine yoğun talebi karşılayamayınca ithalata başlanmış. Zamanla işe Hasip Özbudun’un eşi Burcu Özbudun da eklenmiş. Mağaza ve satış ile Sertan Özbudun, lokasyon ve kiralama işlemleriyle Hasip Özbudun, mağazaların koordinasyonuyla Burcu Özbudun’un ilgilendiği bir dağılım yapılmış. Bir yıl sonra Bağdat Caddesi ve Capitol AVM’de şubeler açarak mağaza sayısı üçe çıkarılmış. 2004 yılına kadar sistemi oturtmak için çalışan üç ortak, bundan sonra frachise vermeye başlamış.
Bun Design’ın bugün 31 şubesi bulunuyor. Hasip Özbudun, yıl sonuna kadar 50 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini söyleyerek, “Bun Design olmayan her AVM ya da alışveriş caddesinde bir Bun Design açılmasını hedefliyoruz” diyor.

Category :

Fikirsayfasi.com :
Fikirsayfasi.com en tarafsiz en guncel haber ve konu basliklerini sizin icin bir araya getirmektedir.is fikirleri, bayilik,franchise hakkinda guncel haberleri, girisimcilere ve yeni is kuracaklara sunmaktadir.Facebook/fikirsayfa adresinden haberleri ve konulari takip etmeyi unutmayin!

0 Comments

En son eklenen haberler.