Bu okulda vizyoner kadın girişimci yetişiyor

aa | 18:51 | 0 CommentsGaranti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi'nin 'Kadın Girişimci Yönetici Okulu', İzmir'de yeni mezunlarını verdi.

Proje kapsamında bugüne kadar, Ankara ve İstanbul etabıyla birlikte yaklaşık 400 kadın girişimci eğitime katıldı. Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM), İzmir İş Kadınları Derneği ve Konak Belediyesi’nin işbirliğiyle düzenlenen, Kadın Girişimci Yönetici Okulu projesinin İzmir etabı tamamladı. Proje kapsamında bugüne kadar, Ankara ve İstanbul etabıyla birlikte yaklaşık 400 kadın girişimci eğitime katıldı. İzmir’deki eğitimlerin ardından, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere,
BÜYEM Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin ve Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan katılımıyla gerçekleştirilen törende, programı başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifikaları verildi.

Pozitif ayrımcılık

Nafiz Karadere, Garanti Bankası’nın 2006’dan bu yana kadın girişimcilere pozitif ayırımcılık yaptığını ve onları özel bir segmentte değerlendirdiklerini söyledi. Finansman desteğinin yanı sıra bilgi birikimlerini artıracakları, cesaret kazanacakları ve seslerini daha fazla duyuracakları platformlar yaratmaya odaklandıklarını belirten Karadere, “Örneğin, Kadın Girişimci Destek Paketi'yle, bugüne kadar girişimci kadınlarımıza yaklaşık 520 milyon TL kredi kullandırdık. 2008'den bu yana düzenlediğimiz Kadın Girişimci Buluşmaları'yla vizyonlarına katkıda bulunmayı, 2007'den bu yana düzenlediğimiz Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması'yla başarılarını gündeme taşımayı hedefledik" dedi.

Category : , , , ,

Fikirsayfasi.com :
Fikirsayfasi.com en tarafsiz en guncel haber ve konu basliklerini sizin icin bir araya getirmektedir.is fikirleri, bayilik,franchise hakkinda guncel haberleri, girisimcilere ve yeni is kuracaklara sunmaktadir.Facebook/fikirsayfa adresinden haberleri ve konulari takip etmeyi unutmayin!

0 Comments

En son eklenen haberler.