Düşük sermaye ile bu yaz yapabileceğiniz birkaç iş

aa | 19:08 | 0 Comments

Düşük sermaye ile bu yaz yapabileceğiniz birkaç iş
Şişme oyun parkları

Şişme oyun parkları son yıllarda sık gördüğümüz girişimcilik modellerinden biri. Fiyatları da 8 ile 15 bin lira arasında değişiyor. İşletmeciye iyi kazandıran bir iş modeli olan şişme parklarda çocuklara hitap ediyor. Kiralama imkanı da bulunan bu parkları özel işletmelerden veya belediyelerden yer kiralayarak işletebilirsiniz. İlk masraftan sonra yer kirası haricinde bu iş modelinde de çok fazla masrafınız olmuyor.

Elektronik futbol kalesi
Alman orijinli Kickpoint elektronik futbol kalesi, gerçek top ve kale ile penaltı becerisini kanıtlamak isteyenlerin yarıştığı bir eğlence ekipmanı. Ürünün Türkiye distribütörlüğünü ise Goalstar yapıyor. Penaltıların kalenin neresine isabet ettiği elektronik ekranda gösteriliyor, buna göre puan alınıyor, hediye kazanılıyor, bilmeceler yanıtlanıyor. Elektronik kale, şirket pikniklerinde, fuarlarda, eğlence merkezlerinde günlük veya sürekli olarak kiralanıyor. Portatif olduğu için kolayca götürülüyor, kuruluyor, işi bitince toplanıp depoya kaldırılıyor. Gooalstar, Türkiye'de Kick Point dışında Gooal- Cage denen birebir futbol düellosu arenasını ve Foot- Golf adını verdiği ayakla oynanan golf oyununu da kiralıyor. GooalstarEvent hakkını kendi bölgesi için franchise alanlar, özellikle yaz aylarında şirket toplantılarında eğlence amaçlı, fuar gibi tanıtım alanlarında ilgi çekme amaçlı, alışveriş merkezlerinde etkinlik amaçlı, eğlence merkezlerinde gelir amaçlı olarak kurup işletebiliyor. Bunun için bir takım satın alarak kendisinin kiraya vermesi veya sadece rezervasyon ve satışı yapıp, merkeze ait ekipmanı kurup işletmesi gerekiyor.

Karting işletmeciliği
Karting, Go-kart veya kart ismi verilen çok küçük, benzin-hava soğutmalı, arkadan motorlu, dört tekerlekli
minyatür araçlarla yapılan bir iş modeli. Bu iş fikri de Türkiye’de uzun zamandır yapılıyor. Sezonluk getirisi yüksek olan bu işin yatırım miktarları da pistten dolayı yüksek. Ama yer kiralamayla da bu maliyeti düşürebilirsiniz. Araç fiyatları ikinci ellerde bin 500 ile 2 bin 500 lira, sıfırlarda ise 6 ile 10 bin lira arasında değişiyor. İşlek bir lokasyonda bu iş yapılırsa günde ortalama 2 bin lira ciro rahatlıkla elde edilebiliyor.

Trambolin işletmeciliği
Trambolin, içinde zıplanan bir eğlence ve spor aleti. Genelde çocukların yoğun olduğu bölgelerde kuruluyor ve 5 dakikası 1.5 veya 2 lira olarak ücretlendiriliyor. Kuruluş aşamasındaki masraftan hariç olarak trambolini kuracağınız alana da kira veriyorsunuz. Bu alanları belediyelerden ya da özel işletmelerden kiralayabilirsiniz. Piyasayı araştırdığınızda birçok farklı modeli olan bu trambolinlerin genelde 6'lı ve 8'lisi çok kullanılıyor. Trambolinlerin taşınabilir olanları da mevcut. Trambolin fiyatları ise piyasada 10 bin ile 20 bin lira aralığında değişiyor.

ATV kiralama
Atv (Al lTerrain Vehicle) iki ve dört çekerli, küçük arazi aracı demek. Atv kiralama ise bu araçların belirli bir parkur veya alan dahilinde ücretli olarak tur attırılması. Her türlü araziye uyumlu olan bu araçlar için özel pist gerekmiyor. Bu işin diğerlerinden farkı firma çalışanlarına da toplu olarak kiralanması, yani tam bir hafta sonu aktivitesi diyebiliriz. Atv’leri kullanmak oldukça basit ve zevkli olduğundan her yaştan kesime hitap edebiliyorsunuz. Atv fiyatları ise ikinci eller bin 500 liradan başlıyor, sıfırları ise 3 bin 500 ile 25 bin lira arasında değişiyor.

Paintball sahası
Paintball ya da diğer adıyla ‘boya topu’, oyuncuların rakip takım oyuncularını içi boya ile doldurulmuş küçük jelatin veya plastikten toplardan oluşan mermiler kullanan silahlarla belli bir parkur içinde oynanan bir takım ve strateji sporu. Paintball’un ilk yatırımı 10 bin ile 60 bin lira arasında değişiyor. Pazarlama ve reklama ağırlık verdiğiniz zaman iyi gelir getirebilecek bir iş fikri. Takımlar halinde oynanması ise kazancın yüksek olmasına neden oluyor. Paintball'da bir kişi 10 ile 40 lira arasında ücret ödüyor ve her ilave mermi aldığında tekrar ücret ödeniyor. Takımlar ise 5'er ya da 6'şar kişilik olabiliyor.

Category : , , , , ,

Fikirsayfasi.com :
Fikirsayfasi.com en tarafsiz en guncel haber ve konu basliklerini sizin icin bir araya getirmektedir.is fikirleri, bayilik,franchise hakkinda guncel haberleri, girisimcilere ve yeni is kuracaklara sunmaktadir.Facebook/fikirsayfa adresinden haberleri ve konulari takip etmeyi unutmayin!

0 Comments

En son eklenen haberler.