kono pizza, helen o'grady, terikaki, Javaology girişimci arıyor.

aa | 18:37 | 0 Comments

Türkiye pazarına göz diktiler.

Kono Pizza
Pizzaya yeni bir tarz getirdi

Kono Pizza’nın en önemli özelliği farklı bir pişirme metoduyla pizzayı külah içinde sunuyor olması. Üretimden pişirme metoduna kadar her şey klasik pizzacılardan farklı gerçekleşiyor. Şirketin şu an 80 restoranı bulunuyor. Bunların 25’i ise İtalya’da yer alıyor. İtalya dışında Fransa, Portekiz, Japonya ve Kanada gibi birçok ülkede faaliyet gösteriyor. Azerbaycan, İsviçre, Güney Kore, Fas ve Dubai’ye ise çok yakında girdi. Şirket, Türkiye pazarıyla da yakından ilgileniyor. Şirket yöneticilerinden Denise Zucco, master franchise anlaşması yapacakları girişimciden ilk altı ay içinde bir şube açmalarını, sonraki bir yıl içinde de bu rakamı altıya çıkarmalarını istediklerini söylüyor. Zucco, pantenti kendilerine ait olan fırın dışında, yatırımcıların her şeyi yerel ürünlerden kullanabileceğini de belirtiyor.
İnternet adresi: www.konopizza.it
Yetkili kişi: Denise Zucco
Email: denise.zucco@konopizza.it


The Helen O'Grady Drama Academy
50 bin öğrencisi var

Günümüzde 22 ülkede her hafta 50 bin öğrenci The Helen O'Grady Drama Academy’den eğitim alıyor. 1979’da Helen O’Gardy, profesyonel oyuncu iken akşamları hobi olarak çocuklara oyunculuk eğitimleri vermeye başladı. Bu eğitimlerin onların kişisel gelişimi için de önemli olduğunu fark eden O’Grady, The Helen O'Grady Drama Academy‘i kurarak profesyonel olarak bu konuya soyundu. Kısa sürede oldukça da başarılı oldu. Çin’den Güney Afrika’ya kadar geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren şirketin hedef kitlesi ise 5-17 yaş grubu. Şirket, Türkiye pazarıyla uzun zamandır ilgili. Şirket yetkilileri yaptıklarını ön araştırmalarda Türkiye’de kendileri için büyük bir pazarın var olduğunu fark ettiklerini söylüyorlar.
İnternet adresi: www.helenogrady.co.uk
Yetkili kişi: Liz Dye
Email: liz@helenogrady.co.uk


Teriyaki
Üç farklı konsepti var

Uzakdoğu mutfağına ilgi her geçen artıyor. Dünyaca ünlü girişim dergisi Entrepreneur tarafından ‘en iyi hızlı servis Asya restoranı’ ödülü kazanan Terikayi’nin uzmanlık alanı Japon mutfağı. Şirket yılda dört milyon tabak yemek servisi gerçekleştiriyor. Kanada’da kurulduğu için Kanada şirketin en kuvvetli olduğu pazar. Üç farklı restoran konseptinde faaliyet gösteren zincirin Kanada dışında İtalya’dan Kuveyt’e, Güney Afrika’dan İngiltere’ye kadar birçok ülkede restoranları bulunuyor. Şirketin başkan yardımcısı Nik Jurkovic, Türk girişimcilerin taleplerini beklediklerini söylüyor.
İnternet adresi: www.TeriyakiExperience.com
Yetkili kişi: Nik Jurkovic
Email: njurkovic@TeriyakiExperience.com


Javaology
Kahvede alternatif bir isim

Son dönemin en popüler iş kollarından biri kuşkusuz kahve zincirleri. Önce Gloria Jeans’in ardından Starbucks’ın açtığı kapı bugün yerli yabancı onlarca zincirin rekabetine tanık oluyor. Bu arada yabancı zincirlerin Türkiye’ye olan ilgisi de azalmıyor. Buna bir örnek de Javaology. Amerikalı zincir, Avrupa ve Ortadoğu pazarlarında

büyümeyi hedefliyor. Şirketin CEO’su Stephen F. Holderman Türkiye’nin öncelikli ülkelerden biri olduğunu söylüyor. Javalogy büyük bir şirket değil ama sunduğu kahve çeşitleriyle dikkat çekmeyi başaran bir şirket. İnternet adresi: www.javaology.com
Yetkili kişi: Stephen F. Holderman
Email: sholderman@javaology.com
 

kaynak:ekonomist 

Category : , , , , , , , , , ,

Fikirsayfasi.com :
Fikirsayfasi.com en tarafsiz en guncel haber ve konu basliklerini sizin icin bir araya getirmektedir.is fikirleri, bayilik,franchise hakkinda guncel haberleri, girisimcilere ve yeni is kuracaklara sunmaktadir.Facebook/fikirsayfa adresinden haberleri ve konulari takip etmeyi unutmayin!

0 Comments

En son eklenen haberler.