Ötmeyen kemer!

aa | 21:07 | 0 CommentsOnu bir Türk firması yaptı! Havalimanlarında en büyük sorunlardan biri de x- ray cihazından geçişlerde yaşanıyor...

ıllık toplam cirosunun yaklaşık yüzde 2'sini Araştırma-Geliştirme (AR-GE) çalışmalarına ayıran Süvari firmasının innovative (yenilikçi) ürünlerinden x-ray cihazından geçerken ötmeyen kemer ABD pazarına girdi.

Daha önce ''kravat olmasa da düz durabilen yaka'', iki yakası bir araya gelmeyenler için ''gömlekten ayrı kol ve yaka bedenlerine sahip gömlek'', ''esnek belli pantolon ve kemer'' gibi özel tasarımlı ürünleriyle dikkati çeken Süvari'nin son yenilikçi ürünü x-ray cihazında ötmeyen kemer için ABD'li bir firmaya bayilik verildi.

Süvari Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Coşkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ar-Ge ekibinin 3,5 yıl süren çalışmasının ardından geçen yıl üretimine başlanan, yurt içinin yanı sıra uluslararası üretim patentini de aldıkları x-ray cihazından geçerken ötmeyen kemerin, özellikle uçakla seyahat eden, yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı ortamlarda bulunanların hayatını kolaylaştırdığını bildirdi.

Türk örf ve adetlerinde, bir kişinin, toplum içinde belindeki kemeri çıkarmasının hiç de hoş karşılanmadığını, bu durumun x-ray cihazından geçen herkese rahatsızlık verdiğini vurgulayan Coşkun, ötmeyen kemerin bu sıkıntıları ortadan kaldırmasının yanı sıra metal tokası çıkartılıp takılabildiğinden iz de yapmadığını, bu sayede kopma ve deformasyona uğramadan uzun yıllar kullanılabildiğini ifade etti.

Coşkun, kemerin çok yönlü kullanım avantajını ABD'lilerin de fark ettiğini, kendilerine başvuran firma ile bayilik konusunda anlaşmaya vardıklarını ifade ederek, ''Türk erkeklerinin ortalama bel ölçüsünü dikkate alarak ötmeyen kemeri, diğer standart kemerlerde olduğu gibi 130-155 santim üretiyoruz. Ancak, ABD'li firma, 180-200 santim uzunluğunda, siyahın yanı sıra kahverengi ve taba renkleri de istiyor. Bu talepleri dikkate alarak üretime başladık. Bu yıl 100 bin adet olarak gerçekleştirmeyi planladığımız sevkıyata nisan ayında başlamayı planlıyoruz. Bayilikten çok distribütör olarak faaliyet gösterecek bu firma ötmeyen kemerin ABD'deki tek temsilcisi olacak. Biz bu firma dışında bu ülkeye ürün gönderemeyeceğiz'' dedi.

-ABD PAZARI BAŞLANGIÇ-
X-ray cihazında ötmeyen kemerin yurt içi mağazaların yanı sıra yurt dışındaki mağazalarda da satıldığını ancak, ABD pazarına ilk kez girdiğini ifade eden Coşkun, ''Bu bir başlangıç. Diğer yenilikçi ürünlerimizi de bu vesile ile tanıtarak pazar payımızı büyüteceğiz. Bizi en fazla gururlandıran bir Türk firması olarak gelişmiş diğer ülkeleri taklit etme yerine Ar-Ge'ye verdiğimiz önemle öncü olmamız'' diye konuştu.

Coşkun, şu anda yurt içi ve yurt dışında 80 olan mağaza sayısını bu yıl 100'e çıkaracaklarını, yenilikçi diğer ürünler konusunda ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, şöyle devam etti:

''Yurt dışı fuarlara gittiğimizde gördüğümüz yenilikler bizi şaşırtmıyor. Çünkü, biz çok daha iyilerini üretebiliyoruz. Biz firma olarak yıllık toplam ciromuzun yaklaşık yüzde 2'sini Ar-Ge çalışmalarına ayırıyoruz. Yenilikçi ürünlerin yanı sıra tasarım ve model çalışması yapan ekibimiz de dikkate alındığında, yıllık harcamamız yaklaşık 3-4 milyon TL gibi bir rakamı buluyor. Yenilikçi ürünlerle yurt içi ve yurt dışı pazarlara açılmak bizim firma prensibimiz. Aldığımız olumlu tepkiler ve satış grafiğimiz bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.''

Category :

Fikirsayfasi.com :
Fikirsayfasi.com en tarafsiz en guncel haber ve konu basliklerini sizin icin bir araya getirmektedir.is fikirleri, bayilik,franchise hakkinda guncel haberleri, girisimcilere ve yeni is kuracaklara sunmaktadir.Facebook/fikirsayfa adresinden haberleri ve konulari takip etmeyi unutmayin!

0 Comments

En son eklenen haberler.