Ülker, dondurma devi Cold Stone’u getirdi

aa | 10:36 | 0 Comments20 ülkede bin 500 şubeye sahip Amerikalı dondurma zinciri Cold Stone Creamery, Ülker ile Türkiye’ye giriyor.
Haber : Emrah Gürkan
 
Taraflar arasında imzalar atıldı ve resmi açıklamanın Haziran başında yapılması bekleniyor. İstanbul Ortaköy’de açılacak ilk mağaza için eleman alımlarına da başlandı. Merkezi ABD’de bulunan ve dünyanın en büyük dondurma zincirlerinden biri olarak görülen Cold Stone Creamery, Ülker ile Türkiye’ye geliyor. İlk mağazasını İstanbul’da (Orta-köy) açmaya hazırlanan Cold Stone Creamery, Ülker Golf ile dondurma pazarının en büyük yerli oyuncularından biri olan Ülker’i, aynı zamanda lüks dondurma pazarının da liderliğine ortak edecek. Henüz konuyla ilgili resmi açıklama yapılmış değil. Bu nedenle detaylar adeta bir sır. Fakat Ortaköy’de açılacak ilk mağaza için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Mağazanın tabelası asıldı, eleman alımlarına da başlandı. 8 Haziran’da ilk mağazanın kalabalık bir basın toplantısıyla açılması bekleniyor.

HIZLA BÜYÜYOR
Cold Stone Creamery, Kahala Group bünyesinde faaliyet gösteren bir marka. Kahala, 1.1 milyar dolar cirosu ve birbirinden farklı alanlarda markaları bünyesinde bulunduran bir franchise çatı şirketi. Ranchi Grilled Chicken, Samarai Sam's Teriyaki Grill, TacoTime, Great Steak & Potato Company, Johnnie's New York Pizzeria ve Blimpie gibi tanınmış markalar hep Kahala Group bünyesinde faaliyet gösteriyor. 15 markayı bünyesinde barındıran Kahala Group’un en dikkat çeken markalarından birisi ise Cold Stone Creamery... 1980 yılında Kevin Blackwell ve eşi Kathryn tarafından temelleri atılan Kahala Group, 1980’de yola şu an ismi Surf City Squeeze olan bir Smothie ve meyve suyu kiosk’uyla başladı. Derken işler büyüdü ve peş peşe yeni markalar bünyeye katıldı. Kahala Group için şu an dünyanın en büyük uluslararası franchise şirketlerinden biri diyebiliriz. Zira 20 ülkede yaklaşık 4 bin 600 restoranı bulunuyor. Üstelik sürekli yeni markalarla ve yeni pazarlarla da büyüyor.

BİN 500 ŞUBESİ VAR
Cold Stone Creamery’e gelecek olursak. Aslında bu marka uzun zamandır Türkiye pazarına girme arayışındaydı. Hatta bu konuyu sayfalarımıza birkaç kez taşımıştık da. Bundan birkaç yıl önce yaptığımız görüşmede şirketin başkan yardımcısı Eddy Jimenez, farklı markalarıyla Türkiye pazarına girmek istediklerini ama önceliklerinin Cold Stone olduğunu dile getirmişti. Geçtiğimiz hafta Jimenez ile bir kez daha görüştük. Türkiye pazarına girdiklerini doğruladı. Bundan da son derece mutlu olduklarını belirtip, tüm açıklamaları birkaç hafta sonra yapacaklarını belirtti.

Category : , , , , , ,

Fikirsayfasi.com :
Fikirsayfasi.com en tarafsiz en guncel haber ve konu basliklerini sizin icin bir araya getirmektedir.is fikirleri, bayilik,franchise hakkinda guncel haberleri, girisimcilere ve yeni is kuracaklara sunmaktadir.Facebook/fikirsayfa adresinden haberleri ve konulari takip etmeyi unutmayin!

0 Comments

En son eklenen haberler.