Çorum'dan çıktı, 40 ülkede un fabrikası kurdu.

aa | 14:32 | 0 Comments


60 yaşındaki iş adamı Uğur Barlık, girişimcilik öyküsüyle dikkat çekiyor. 40 yıl önce Çorum'da babasının değirmen parçası üretimi yapan atölyesinde işe başlayan Barlık, işleri o kadar büyütmüş ki, geçen sürede 40 ülkeye anahtar teslim un fabrikası kurmuş.
Çorum'da babasına ait değirmen parçası üretimi yapan atölyede 40 yıl önce işe girerek çalışma hayatına atılan 60 yaşındaki Uğur Barlık, 40 ülkeye anahtar teslim un fabrikası kurar hale geldi. Evli 2 çocuk babası Uğur Barlık, 40 yıl önce babasına ait değirmen parçası imalatının yapıldığı atölyede kardeşiyle birlikte işe başladığını anlattı.
ÖNCE KENDİ FABRİKASI
Zaman içerisinde önce kendine ait un fabrikasını kurduğunu kaydeden Barlık, şimdi de yurt dışına anahtar teslim un fabrikası kurduğunu söyledi. Uğur Barlık Mısır, Fas, Azerbaycan, İtalya, Nijerya, Etiyopya, Tanzanya, Portekiz, Kazakistan, Ukrayna, Gürcistan, Nahçıvan, gibi ülkelere anahtar teslimi un fabrikası kurduklarını belirtti.
1.500 KİŞİYE İSTİHDAM
Ailesinin geçmişte çok varlıklı bir aile olmadığını belirten Barlık, şunları anlattı: "Babam un fabrikasında çalışan bir ustaydı. Daha sonra kendine bir atölye açtı. Burada çalışarak değirmen parçalarının imalatını yapıyorduk. Yavaş yavaş işlerimiz arttı ve büyümeye başladık. Bugün 40’dan fazla ülkede anahtar teslim fabrika kurduk. Bunun dışında kendi grubumuzun bünyesinde de 13 şirket bulunuyor. Bin 500 kişi şirketlerde istihdam ediliyor."

Category : , , , ,

Fikirsayfasi.com :
Fikirsayfasi.com en tarafsiz en guncel haber ve konu basliklerini sizin icin bir araya getirmektedir.is fikirleri, bayilik,franchise hakkinda guncel haberleri, girisimcilere ve yeni is kuracaklara sunmaktadir.Facebook/fikirsayfa adresinden haberleri ve konulari takip etmeyi unutmayin!

0 Comments

En son eklenen haberler.